Vokietijoje vilkikai stipriai niokoja kelius

Vokietijoje vilkikai stipriai niokoja kelius

Vokietijoje vilkikai stipriai niokoja kelius

Vokietijos institucijose ir žiniasklaidoje stipriai trimituojama apie tai, kad šalies keliams sunkiasvorės transporto priemonės kasmet padaro vis daugiau žalos – dėl nuolatinių krovinių viršsvorių stipriai gadinama kelių danga, kurios remontas valstybei atsieina nemenkus pinigus. Išlaidos keliams didėja, o vilkikų svorio kontrolė nėra užtikrinama tinkamai.

Taip yra dėl to, kad patikrinimų skaičius nėra pakankamas, jei atsižvelgtume į transporto priemonių srautus. Pagal atliktus tikrinimų duomenis nustatyta, kad vienas vairuotojas yra patikrinamas kartą per 140 metų. Tokia statistika atrodo absurdiškai, tačiau tokia realybė – akcentuojama, kad šalyje esantys svorio kontrolės prietaisai nerodo tikslių duomenų, taip pat per dideliu atstumu vienas nuo kito yra išdėstyti kontrolės punktai.

Prieš dvidešimt metų Vokietijoje buvo priimtas sprendimas pastatyti apie 80 svorio tikrinimo aikštelių, tačiau planai taip ir liko tik planais. Prieš penkerius metus jų buvo pastatyta tik pusė tiek negu planuota. Taigi situacija iš esmės nepasikeitė.

Kelių ekspertai skaičiuoja, kad kiekviena sunkiasvorės transporto priemonės ašis su viršsvoriu daro tokią pačią žalą, kokią padarytų 10 tūkst. lengvųjų automobilių.

Rekomenduojame
Šiemet iš Rusijos rinkos pasitrauks 5 – 8 proc. užsienio vežėjų?
Lietuvos transporto sektorius ruošiasi įgyvendinti naujų planų
Kabotažiniai vežimai, daugiau efektyvumo ES šalyse?

Tags: , ,

Jūsų komentaras