Kas sukelia vežėjų ir vairuotojų konfliktus?

Kas sukelia vežėjų ir vairuotojų konfliktus?

Kas sukelia vežėjų ir vairuotojų konfliktus?

Ne paslaptis, kad vežėjai nuolat griežia dantį ant savo darbuotojų, pasirodo, ne be priežasties. Neseniai Europos šalyse buvo atliktas tyrimas, kurio metu siekta išsiaiškinti, dėl ko labiausiai nesutaria vairuotojai ir jų darbdaviai. Paaiškejo kelios pagrindinės priežastys, kurias aptarsime detaliau: dalykų interptetavimas, o ne traktavimas taip, kaip yra, neekonomiškas vairavimas ir degalų netaupymas, nuslėptos sveikatos problemos bei alkoholio vartojimas darbo metu.
Viena iš didžiausių blogybių, dėl kurios kiekvienas vežėjų įmonės darbdavys eina iš proto – darbo metu nuo alhoholio apsvaigęs vairuotojas. Paaiškėjo, kad kas penkta įmonė susiduria su šia problema. Vilkikų vairuotojai nevengia piktnaudžiauti alkoholio ne tik laisvalaikiu, bet ir darbo metu. Jie netgi geria vilkikų kabinose, o paskui kelyje kelia didelę grėsmę sau, kroviniui ir, žinoma, kitiems eismo dalyviams. Norėdami sustabdyti šią situaciją, daugelis Europoje veikiančių įmonių tikrina savo darbuotojus alkotesteriu prieš reisą, atvykus į pasikrovimo vietą ir po poilsio laiko atlikimo. Pevencija šia sudaro svarbią vietą.
Kita bėda – vairuotojų „gudrumas“ ir bandymas pateikti situaciją kitaip, nei ji atrodė realiai. Tarkime, sugadinus sunkmevižį bandoma ieškoti kaltų – retai, kada vairuotojai moka prisiimti kaltę sau. Netaupymas reise ir nuslėptos sveikatos problemos – taip pat ne išimtis, dažniausiai bandoma pasisavinti įmonei priklausančių degalų ir nutylima apie tikrą nervų sisteos ir širdies būklę.

Rekomenduojame
Vairuotojų komandiruotė į Ispaniją: tvarka taps griežtesnė
Ar vežėjams pavyks gauti pinigų iš IRU?
Požiūris į racionalų vairavimą pasikeitė iš esmės

Tags: , ,

Jūsų komentaras