Vežėjo patikimumas – viena svarbiausių sąlygų

Transporto rinkai būdinga nuolatinė įtampa, kinta laisvo transporto ir laisvų krovinių pasiūla. Vis dėlto krovinių dalis ant šių rinkos svarstyklių įprastai būna didesnė. Vežėjams tenka dėl jų konkuruoti, ir tokia situacija siuntėjams gana palanki – tiek pervežimo įkainių požiūriu, tiek ir vežėjo pasirinkimo požiūriu.

Rinktis iš tiesų tenka labai atidžiai. Juk vežėjui yra patikimos prekės ar kitos materialinės vertybės. Punktualus bei saugus pervežimas, prekių ar kito krovinio pristatymas gavėjui – nediskutuotina sąlyga, nuo jos priklauso verslo sandorio sėkmė, pelnas. Ne paslaptis, kad tarp solidžių, didelę patirtį turinčių pervežimo bendrovių pasitaiko greito pelno besitikinčių vežėjų, net aferistų ar grobio besidairančių kriminalinių grupuočių.

Nepakankamą reikšmę skirdamas besisiūlančio vežėjo patikimumui ir susiviliojęs mažesniais pervežimo įkainiais, „geriausiu“ atveju siuntėjas rizikuoja krovinį patikėti neatsakingam vežėjui. Dėl to krovinys gali adresatą pasiekti daug vėliau nei planuota, būti sugadintas, užlaikytas muitinėje ar kitame patikros poste. O susidūrus su fiktyviomis pervežimo įmonėmis, kurios gali būti prisidengusios vogtais dokumentais bei valstybiniais automobilių numeriais, gresia kur kas rimtesni nuostoliai. Transporto rinkos bendruomenę nuolat šiurpina besikartojantys krovinių grobimo faktai. Interpolas dar tebeturi darbo su Čekijoje as Sovakijoje veikiančia gauja, nuo kurios yra nukentėjusius Olandijos, Baltarusijos, Ukrainos, taip pat ir Lietuvos įmonės. Veiklos schema labai paprasta: fiktyvios įmonės atstovas pasiūlo laisvą transportą, paima krovinį, o paskui su juo tiesiog dingsta.

Taigi vežėjo patikimumas – viena svarbiausių sąlygų, nuo kurios priklauso saugus pervežimas. Ieškantiems patikimo vežėjo į pagalbą ateina krovinių ir transporto birža. Čia laisvas transportas bet kuria kryptimi garantuotas. TimoCom krovinių ir transporto biržai pasiūlymus kasdien teikia daugiau kaip 85 tūkst. vartotojų iš 44 Europos šalių. Ar patikimi vežėjai, abejoti netenka – kiekviena įmonė, kuri pageidauja tapti TimoCom klubo nare, yra kruopščiai patikrinama, įrodo savo sąžiningumą.

 

Panašūs straipsniai:

Pervežimai į Rusiją: pelnas su rizikos prieskoniu

Įsitikinkite, kad jums siūlosi patikimi vežėjai

Transporto verslas: įdirbis ir toliau duos dividendus

Prekė – reikiamu laiku, reikiamoje vietoje

 

Tags: , , ,