Supaprastinta užsieniečių įdarbinimo tvarka transporto įmonėse

Jau kurį laiką Lietuvoje viena iš aktualiausių problemų, stipriai gąsdinančių transporto rinkos dalyvius, yra darbuotojų trūkumas. Spręsdami šią problemą, verslininkai bando ieškoti specialistų kitose šalyse, dažniausiai tai būna trečiosios šalys. Iki šiol procedūra įdarbinti trečiosios šalies pilietį užtrukdavo labai ilgai.

Nuo šiol yra alternatyva – jei įmonė yra įtraukta į „Baltąjį sąrašą“, tuomet jai įdarbinimo procedūros trunka gerokai trumpiau nei kitiems besikreipiantiems į Migracijos departamentą. Kas šis „gelbėjimosi ratas“ – „Baltasis sąrašas“?

Kad bendrovė galėtų pretenduoti įdarbinti pagal greitesnę tvarką, ji turi atitikti gausybę valstybiniu mastu keliamų reikalavimų. Pagrindiniai iš jų yra susiję su precizišku ir savalaikiu mokesčių mokėjimu, nepriekaiškinga reputacija ir idealiu savo paslaugų teikimu. Pacituosime kelis reikalavimus, kuriuos pateikia LR Migracijos departamentas.

Bendrovė neturi būti bausta už nelegalų darbą, neturi turėti dėl to pradėtų ar nesibaigusių teisminių ginčų. Jei nuobauda baigta vykdyti, nuo tos dienos turi būti praėję ne mažiau kaip vieneri metai. Taip pat svarbu, kad bendrovė, pretenduojanti įdarbinti trečiųjų šalių pilietį pagal „Baltąjį sąrašą“, nebūtų bankrutuojanti ar likviduojama, neturėtų skolų. Yra ir daugiau reikalavimų, todėl pretendentai turėtų tiesiogiai kreiptis į Migracijos departamentą.

Tags: , ,

Jūsų komentaras