Kur migruos Lietuvos transporto ir logistikos įmonės?

Kur migruos Lietuvos transporto ir logistikos įmonės?

Kur migruos Lietuvos transporto ir logistikos įmonės?

Lietuvos poreikiai transporto ir logistikos srityje vis auga – trūksta vairuotojų, kompetentingų ekspeditorių, o įmonės, neatlaikiusios konkurencinės kovos su kitomis Europos bendrovėmis, jau pakuojasi „lagaminus“ ir bando perkelti verslą į kitas šalis.
Šiuo metu šalyje trūksta apie dešimt tūkstančių vairuotojų, kurie galėtų startuoti iškart kitą dieną po sutarties su darbdaviu pasirašymo. Esant milžiniškai konkurencijai tarp Europos šalių, Lietuvos darbdaviams sunku atsilaikyti kovoje ir mokėti tokius atlyginimus, kokius lietuviams gali pasiūlyti, pavyzdžiui, vokiečiai arba olandai.
Pažangesnių šalių įmonės akivaizdžiai verbuoja lietuvius dirbti savo įmonėse, o pastarieji, nieko nelaukdami, sutinka su šiais pasiūlymais, nes jiems jokio skirtumo, kurioje šalyje registruotoje kompanijoje darbuotis.
Neseniai buvo atlikta įmonių apklausa, kai vadovai buvo klausiami, ar turi planų perkelti verslą į užsienio valstybę ar joje steigti savo padalinį, dauguma apklaustųjų atsakė, kad tai jau yra daroma arba greitu laiku bus padaryta.

Rekomenduojame
Vairuotojų komandiruotė į Ispaniją: tvarka taps griežtesnė
Ekonomiško vairavimo kursai ir varžybos – būdas tobulinti įgūdžius ir sutaupyti
Kas sukelia vežėjų ir vairuotojų konfliktus?

Tags: , , ,

Jūsų komentaras