Ekonomiško vairavimo kursai ir varžybos – būdas tobulinti įgūdžius ir sutaupyti

Ekonomiško vairavimo kursai ir varžybo

Ekonomiško vairavimo kursai ir varžybo

Prieš mažiau nei dešimt metų Lietuvoje išpopuliarėjo ekonomiško vairavimo varžybos, kurių pagrindiniu organizatoriumi ir inovatoriumi rinkoje tapo „Volvo“. Iš pradžių logistikos rinka šias ekonomiškumo pamokas priėmė labiau kaip utopines nei realias, mat deklaruojami skaičiai neatrodė „įkandami“ paprastam vairuotojui – daugelis buvo įpratę važiuoti taip, kaip išeina, kaip patys supranta ar nori.
Viskas keitėsi tada, kai buvo pradėti organizuoti profesionalūs ekonomiškumo mokymai vairuotojams, o sunkvežimiuose radosi moderniausia įranga, padedanti taupyti vežėjų bendrovių savininkų pinigus bei tausoti įrangą.
Neseniai „Volvo“ vėl surengė varžybas „Optifuel“, kuriose varžėsi keliasdešimt vairuotojų iš skirtingų įmonių. Šios varžybos ne tik proga parodyti rinkai, kas ko vertas ir kas ką sugeba, bet ir būdas patobulėti, mat pasiektus rezultatus vertina ir komentuoja bei profesionaliai analizuoja kompetentingi ekonomiško vairavimo instruktoriai. Dalyvių kompanijų vadovų teigimu, po šių mokymų ir panašaus pobūdžio varžybų degalų sąnaudos sumažėja maždaug trimis litrais šimtui kilometrų.
Šiemet geriausius rezultatus varžybose parodė Martynas Bukauskis ir Danas Tumosa.

Rekomenduojame
Vairuotojų komandiruotė į Ispaniją: tvarka taps griežtesnė
Kas sukelia vežėjų ir vairuotojų konfliktus?
Degalų kainos mažėja

Tags: , ,

Jūsų komentaras