Stiprioji krovinių transportavimo keliais pusė – mobilumas

Stiprioji krovinių transportavimo keliais pusė – mobilumas

Kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, krovinių transportavimas praėjusį ketvirtį palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu šalyje susitraukė 2,7 proc. Sumažėjo pervežimai beveik visų rūšių transportu: geležinkeliu (4,7 proc.), vidaus vandenų transportu (7,5 proc.), jūrų transportu (14 proc.), Lietuvos oro bendrovių lėktuvais (17,9 proc.). Ūgtelėjo tik krovinių vežimas kelių transportu – 2,3 proc. Beje, automobilių keliams tenka 40,6 proc. visų šalies krovinių.

Tokia statistika specialistų nestebina, juk krovinių pervežimas keliais palyginti su kitomis krovinių transportavimo rūšimis yra mobilesnis, lankstesnis. Tai ir yra jo patrauklioji, stiprioji pusė. Jau treti metai, kai transporto įmonės pamažu atsigauna. Praėjusiais metais iš mirties taško pajudėjo sunkiųjų automobilių pardavimas.

Krovinių srautus pirmiausia didina tarptautiniai pervežimai. Vyraujantys maršrutai – Vokietija, Latvija, Italija, Prancūzija, Rusija. Šiuo metu Lietuvoje veikia per 6 tūkst. transporto sektoriaus įmonių. Apie 4 tūkst. jų turi licencijas vežti krovinius tarptautiniais maršrutais.

Prognozuodami transporto įmonių sektoriaus raidą, ekspertai atkreipia dėmesį į susirūpinti skatinančius ženklus: vežėjų rinkoje augančią konkurenciją, kylančias degalų kainas, įmonėse stebimą apyvartinių lėšų trūkumą ir pan. Tokia situacija, analitikų įsitikinimu, yra palankesnė stabiliai didžiųjų rinkos žaidėjų veiklai.

Priminsime, kad apie 90 proc. krovinių pervežimo rinkos aptarnauja stambiosios ir vidutinės įmonės. Tačiau savo veiklai nišą sėkmingai rado bei aktyviai veikia ir šimtai smulkiųjų įmonių. Būtent joms, ekspertų manymu, 2012-ieji gali atnešti blogas permainas.

Kaip išlikti aršioje konkurencinėje kovoje? Atsakymas kiekvienam aiškus: reikia būti dar mobilesniam, dar lankesniam. O nedidelės įmonės palyginti su stambiomis juk turi tam tikrų pranašumų.

Ieškodami naujų, pažangesnių darbo organizavimo formų, vis daugiau vežėjų ir ekspeditorių atranda transporto biržą. Virtualioje biržoje kiekvienas žaidėjas yra itin svarbus bei reikšmingas. Šiuolaikiška transporto birža padeda išvengti brangių pervežimų be krovinių bei optimizuoti savo įmonės pajėgumus.

Tags: , , , ,