Šiemet iš Rusijos rinkos pasitrauks 5 – 8 proc. užsienio vežėjų?

Šiemet iš Rusijos rinkos pasitrauks 5 – 8 proc. užsienio vežėjų?

Šiemet iš Rusijos rinkos pasitrauks 5 – 8 proc. užsienio vežėjų?

Neseniai žiniasklaidos priemonėse pasirodė informacija, kad iš Rusijos rinkos netolimoje ateityje dėl sugriežtintos užsienio vežėjų kontrolės gali pasitraukti apie 10 proc. kitų šalių vežėjų. Rudenį gali įsigalioti dabar svarstomas įstatymo projektas, kuris reikš dar didesnę nei iki šiol užsieniečių vežėjų, vykdančius tarptautinius krovinių vežimus kelių transportu, kontrolę.

Ši žinia sukėlė pasipiktinimą Rusijos veiksmais tarp vežėjų, mat pastarieji džiaugėsi balandžio 6 d. oficialiai paskelbtu RF Transporto ministerijos Įsakymu Nr. 62 „Dėl 2015 m. spalio14 d. Įsakymo Nr. 301., reglamentuojančio trečiųjų šalių automobilinių pervežimų tvarką, pakeitimo“.

Įsakymas su pakeitimais įsigaliojo nuo šių metų balandžio 17 d. ir reiškia, kad yra papildomas situacijų sąrašas pagal kurį užsienio vežėjas gali vežti krovinius Rusijos teritorijoje, remiantis dvišale krovinių gabenimo sutartimi ir nebūtina iškart pateikti visų krovinį lydinčių dokumentų. Tai reiškia, kad tokiam gabenimui iš esmės užtenka tik pagal reikalavimus įforminto CMR ir kokio nors vieno krovinį lydinčio dokumento.

Naujausiais duomenis Rusijos rinka pagal tarptautinius gabenimus pasidalinta tokiu principu – 60 proc. dalyvių sudaro užsieniečiai ir 40 proc. – Rusijos įmonės. Tarp užsieniečių dominuojančias pozicijas užima lenkai, lietuviai ir baltarusiai.

Jei tvarka bus dar labiau sugriežtnta, panašu, kad prasidės dar detalesni patikrinimai, Lietuvos vežėjams, tikėtina, atsieisiantys didesnėmis baudomis ir kitomis sankcijomis.

Rekomenduojame
Įsigaliojo eismo apribojimai sunkvežimiams Baltarusijoje
Pokyčiams logistikos bendrovės turi pasiruošti iš anksto
Austrija ruošiasi pradėti sienų kontrolę

Tags: , , ,

Jūsų komentaras