Pateikta informacijos dėl krovinių gabenimo tarp Muitų Sąjungos valstybių

Pateikta informacijos dėl krovinių gabenimo tarp Muitų Sąjungos valstybių

Pateikta informacijos dėl krovinių gabenimo tarp Muitų Sąjungos valstybių

Asociacijos „Linava“ iniciatyva bendrame Lietuvos-Baltarusijos posėdyje buvo nagrinėjami klausimai dėl krovinių vežimo Muitų Sąjungoje su reikalingais leidimais.

Baltarusijos delegacijai pranešta, kad šalies pasienyje sulaikomos Lietuvos vežėjų krovininės transporto priemonės. Sulaikymai vykdomi, kuomet siuntos gavėjas yra Baltarusijos juridinis asmuo, o krovinys iškraunamas Rusijos Federacijoje arba priešingai.

Remiantis Baltarusijos delegacijos nurodymu, pagal Muitų Sąjungos Muitinės kodekso 344 straipsnį, muitinės pareigūnų nuomone, tokie vežimai laikomi vidiniais ir transportas apmokestinamas muitais, todėl ir skiriamos nuobaudos.

Svarbu tai, kad Lietuvos Susisiekimo ir Baltarusijos transporto ir komunikacijų ministerijos nurodė, jog įsigaliojus Muitų Sąjungos Muitinės kodeksui tarp teisės aktų atsirado įstatymų kolizija. Todėl Baltarusijos Transporto ir komunikacijų ministerijos nurodymu pataisos naujam Eurazijos Ekonominės komisijos Muitinės kodeksui turėtų įsigalioti nuo 2016 m.

Posėdžio metu Lietuvos delegacija kreipėsi į Baltarusijos atstovus dėl galimybės spręsti šią situaciją iki kol įsigalios naujasis kodeksas, tačiau Baltarusijos delegacija kol kas rekomendavo susilaikyti nuo krovinių gabenimo, kol tarp Muitų Sąjungos (Eurazijos) valstybių nebus pasirašyti ir įsigalioję tarpvalstybiniai susitarimai.

Rekomenduojame
„Protingo“ vairavimo gidas
Naujas įrankis mažų krovinių kainoms skaičiuoti
TIR sistemos atnaujinimas Rusijoje vežėjus ir džiugina, ir gąsdina

Tags: , ,

Jūsų komentaras