Vietoj vinječių – nauja kelių rinkliava

Vietoj vinječių – nauja kelių rinkliava

Vietoj vinječių – nauja kelių rinkliava

Lietuvos susisiekimo ministerija siūlo nuo 2020 metų atsisakyti sunkiasvorių transporto priemonių valdytojų mokamo kelių naudotojo mokesčio (vinječių) ir įvesti naują kelių rinkliavą, kuri būtų mokama už keliais nuvažiuotą atstumą.

Pagal dabar galiojančias nuostatas už naudojimąsi magistraliniais keliais autobusų, krovininių ir specialiosios paskirties transporto priemonių valdytojai moka kelių naudotojo mokestį. Jis nepriklauso nuo nuvažiuoto atstumo ir įsigyjamas dienai, savaitei, mėnesiui ar net visiems metams.

Vietoj vinječių siūloma nauja kelių rinkliava, kuri būtų mokama už keliais nuvažiuotą atstumą ir būtų diferencijuota pagal transporto priemonių taršą. Tokia sistema, pasak susisiekimo ministro Roko Masiulio, būtų neabejotinai teisingesnė kelių naudotojų atžvilgiu. Be to, padėtų valstybei generuoti nemažai papildomų lėšų (per 60 mln. per metus).

Susisiekimo ministerija skaičiuoja, kad metinės pajamos iš kelių rinkliavos siektų 110 mln. eurų, naujai elektroninei rinkliavos sistemai įdiegti reikėtų apie 130 mln. eurų, jai aptarnauti dar reikėtų iki 30 mln. eurų per metus. Tikimasi, kad projektas atsipirktų per dvejus metus.

Šiam projektui pritarė Vyriausybė, Seimo aplinkos ir ekonomikos komitetai, tačiau vis dar laukiama Seimo biudžeto ir finansų komiteto išvadų.

Tags: ,

Jūsų komentaras