Nauja kelių mokesčių sistema Belgijoje

Nauja kelių mokesčių sistema Belgijoje

Nauja kelių mokesčių sistema Belgijoje

Krovinius į Vakarų Europą gabenantys Lietuvos vežėjai Belgiją mėgsta dėl jos degalų kainų. Pastaruoju metu juos neramina žinia, kad nuo balandžio 1-osios kelionės per šią šalį smarkiai pabrangs, nes yra įvedama palydovų palaikoma kelių mokesčių sistema sunkiajam transportui, kurio leistina masė siekia 3,5 tonų ir daugiau.

Iki šiol Belgija kartu su Danija, Olandija, Liuksemburgu ir Švedija naudojo tą pačią – „Eurovinjetės“ sistemą – pavyzdžiui, vienoje iš šalių nusipirkę vinjetę, galiojančią vieną dieną, vežėjai per kelias valandas galėjo įveikti kelias šalis. Nuo šių metų Belgija „Eurovinjetės“ sistemos nebenaudos, o nuo balandžio vinjetes Belgija pakeis į palydovinę kelių mokesčio sistemą „Viapass“ – kiekviena į šalį įvažiuojanti transporto priemonė, sunkesnė nei 3,5 tonų, privalės turėti įrenginį, kuris skaičiuos, kiek kilometrų įveikė automobilis.

Naujoji kelių mokesčio sistema apims esamas eurovinjetės atkarpas: Flandrijos, Valonijos ir Briuselio regionuose ir pakeis iki tol Belgijoje galiojusią naudotojo mokesčio pagal laiką sistemą (eurovinjetę).

Degalų pirkimo ir atsiskaitymo už kelius bei kitas paslaugas vežėjams siūlančios įmonės „DKV Euro Service Baltikum“ direktoriaus Artūro Michejenkos skaičiavimu, seniau važiuojant per Belgiją reikėdavo mokėti už laiką, kurį automobilis važiuoja šalyje, ir vinjetė dienai kainuodavo apie 8 eurus, o jau mokant už nuvažiuotus kilometrus šis mokestis išaugs maždaug iki 18 – 20 eurų.

Mokesčio surinkimas ir prietaiso montavimas

Nuo atstumo priklausantis kelių mokestis bus skaičiuojamas pagal palydovu valdomą kelių aparatą (OBU). Šiuo atveju mokesčių operatoriui Satellic reikalingas 135 EUR užstatas, kuris grąžinamas atiduodant On-Board-Unit.

On-Board-Unit (OBU) galima sumontuoti dviem būdais: laidus stacionariai prijungiant prie transporto priemonės elektros tinklo (stacionarus montavimas) arba naudoti cigarečių degiklio lizdo kištuką, kuris eina su standartine įranga.

Daugiau informacijos galite rasti: http://www.viapass.be/en/

Rekomenduojame
Kelių mokestis Austrijoje – rinkliavos krovininis transportas
Padėtis tarp Lenkijos ir Rusijos: ar laimės vežėjai?
Stiprioji krovinių transportavimo keliais pusė – mobilumas

Tags: , , ,

Jūsų komentaras