Naudotų sunkvežimių pirkimas: į ką atkreipti dėmesį?

 

Naudotų sunkvežimių pirkimas: į ką atkreipti dėmesį?

Naudotų sunkvežimių pirkimas: į ką atkreipti dėmesį?

Transporto įmonių savininkai, sumanę atnaujinti savo parką, nuolat suka galvą, ką pasirinkti – naują ar jau eksploatuotą sunkvežimį. Visgi išanalizavę įvairias rinkoje pateikiamas galimybes, suvokia, kad pagrindinis faktorius, į kurį reikia atkreipti dėmesį – sunkvežimio vertė antrinėje rinkoje. Žinoma, labai svarbi jo dabartinė techninė būklė. Specialistai pataria pirmiausia gerai įsivertinti, kokiam tikslui bus perkamas naudotas sunkvežimis.
Kai išsiaiškinama, kuriose rinkose ir kokiems kroviniams pervežti bus naudojamas vilkikas, reikia gerai žinoti, kiek kainuos atsarginės dalys ir techninis aptarnavimas pasirinktam modeliui. Antras žingsnis – pasižvalgyti po naujų automobilių rinką tam, kad suvoktumėte kainų skirtumą ir nepermokėtume. Atvykti apžiūrėti naudoto vilkiko vis tiek reiktų su specialistu. Nuo ko pradėti? Įsiklausykite, koks variklio darbas, įvertinkite laisvą ratų pasisukimo kampą, atidžiai apžiūrėkite rėmą – gal pastebėsite akivaizdžių korozijos požymių.
Kai techninės charakteristikos jau tampa aiškesnės, būtina pasidomėti rida. Žinoma, negalvokite, kad ja galima tikėti 100 proc. Visgi pagal vilkiko pagaminimo metus bei nuvažiuotus kilometrus, jei esate logistikos profesionalas, galėsite daug ką suprasti. Vilkikai pagal savo ridą skirstomi į tris kategorijas: kurių rida nedidesnė nei 500 000 km, nei 800 000 km ir viršijanti 1 mln. km. Pastarosios kategorijos sunkvežimių nerekomenduojama įsigyti net ir už labai patrauklią kainą.
Apibendrintai galima pasakyti, kad naudotą sunkvežimį geriau pirkti ne iš fizinio asmens, bet iš įmonės, kuri rinkoje jau turi susikūrusi savo įvaizdį ir galite paprašyti rekomendacijų.

Rekomenduojame:
Kodėl Rusijos rinka tokia patraukli mūsų vežėjams?
Ar sunkvežimių stovėjimo aikštelės iš tikrųjų yra saugios?
Krovinių gabenimas į Norvegiją: kas keičiasi šiemet?

Tags: , , , , , ,