Lietuvos europarlamentarai nepalaiko vežėjų

Viešojoje erdvėje vėl nerimsta diskusijos dėl Mobilumo paketo, kuris 2 balsų persvara buvo įtrauktas į Europos Parlamento darbotvarkę, nors Lietuva, Lenkija, Vengrija, Rumunija ir Bulgarija siekė, kad šis klausimas būtų atidėtas.

Mobilumo paketas

Mobilumo paketas

Daugiausia pasipiktinimo sukėlė Lietuvos europarlamentarai – iš 11 balsavime dalyvavo tik vienas. Kiti į plenarinės sesijos posėdį neatvyko. Ypač daug kritikos jiems pažėrė susisiekimo ministras Rokas Masiulis, raginęs kitą svarstymą aktyviai dalyvauti ir balsuoti dėl Lietuvai palankios ateities.
2017 m. Europos Komisijos pasiūlytą Mobilumo paketą sudaro teisės aktai dėl vairuotojų komandiravimo, poilsio laiko ir prieigos prie kelių transporto rinkos. Lietuvai, Vengrijai, Bulgarijai, Rumunijai ir Lenkijai nerimą kelia reikalavimas periodiškai grąžinti vilkikus į registracijos šalį, daryti kelių dienų pertrauką tarp kabotažo operacijų, taip pat siūlymas uždrausti savaitinį vairuotojų poilsį kabinoje ir kt.
Priėmus tokius siūlymus, pirmiausia nukentėtų smulkiosios įmonės iš vadinamųjų periferinių valstybių, vežėjams pablogėtų socialinės garantijos ir vargu ar jie skatintų atlyginimų augimą, kaip skelbiama. Ekspertai įsitikinę, kad skubotas

priėmimas paveiks ne tik konkrečių ES valstybių, bet ir apskritai visos Bendrijos ekonomiką, o galbūt net paskatins euroskeptiškas nuotaikas.

Tags: ,

Jūsų komentaras