Kas vyksta Europos Sąjungos šalyse dėl reikalavimo taikyti minimalaus darbo užmokesčio įstatymą?

Reikalavimas taikyti minimalu darbo užmokesčio įstatymą

Reikalavimas taikyti minimalu darbo užmokesčio įstatymą

Jau kurį laiką visoje Europos Sąjungoje netyla kalbos apie tai, kad reikalavimas taikyti minimalų tos šalies darbo užmokestį į ES valstybes komandiruojamiems vairuotojams, pažeidžia konkurencines sąlygas ir sukelia nemažai problemų darbdaviams. Šis klausimas neramina ne tik logistikos bendroves, bet ir Europos Komisiją, kuri pradėjo teisminius veiksmus prieš Austriją. Kas vyksta iš tiesų?

Ant vežėjų pečių užkritusi administracinė našta dėl finansinių įsipareigojimų padidėjimo į bankrotą stumia ne tik mažas, bet ir vidutines transporto įmones. Atsižvelgdama į tai, Europos Komisija ėmėsi griežtų veiksmų – balandžio pabaigoje pradėjo teisminius procesus prieš Austriją. EK pastebi, kad tokia tvarka kenkia laisvam prekių ir paslaugų judėjimui ir tokia kaina negalima tvarkyti vidaus rinkos situacijos. Nors tokia situacija yra susiklosčiusi ne tik Austrijoje, bet ir Vokietijoje, Prancūzijoje, EK kol kas nukreipė savo „ietis“ į Austriją.

Jau greitai EK planuoja paskelbti labai svarbų visoms Europos Sąjungos šalims dokumentą, kuris vadinsis „Kelių paketas“. Šiame oficialiame dokumente bus numatyta ir siūloma tvarka dėl komandiruojamų darbuotojų darbo užmokesčio. Tikimasi, kad tai padės sustyguoti situaciją, kuri pastaruoju metu gerokai neramina ir privatų verslą, ir valstybines institucijas.

Rekomenduojame
Lenkijoje lauks nemalonumui: tikras smūgis sunkvežimių vairuotojams
Naujo Rusijos ir Baltarusijos sienos kirtimo režimo poveikis Lietuvos vežėjams
Lietuviai panaudotos alyvos nelaiko pavojinga medžiaga

Tags: , ,

Jūsų komentaras