Kurjerių transportas: patikimai ir greitai

Kurjerių transportas: patikimai ir greitai

Kurjerių transportas: patikimai ir greitai

Kurjeris – tai prancūzų kalbos žodis (courrier – bėgikas), savo ruožtu kilęs iš lotynų kalbos. Juk ir pati kurjerio sąvoka mūsų laikus pasiekė iš antikos laikų. Pirmąją pasaulyje kurjerių tarnybą įsteigė ne kas kitas, o pats Romos imperatorius Julius Cezaris Augustas. Tarnyba rūpinosi skubiu slaptojo bei diplomatinio pašto pristatymu. Viduramžiais bėgikus pakeitė raiteliai, kurjerių tarnyba su amžiais tobulėjo…

Šiandien kurjeriai yra „ginkluoti“ šiuolaikišku transportu bei moderniausiomis ryšio priemonėmis, išmaniosiomis technologijomis. Visa tai sudaro sąlygas siuntas gabenti anksčiau neįsivaizduojamu operatyvumu, užtikrina jų saugumą, stebėjimą realiu laiku. Paslauga yra brangesnė palyginti su alternatyviais siuntų gabenimo būdais, tačiau vartotojui šiuo atveju svarbiau nei kaina yra sparta, patogumas, patikimumas.

Kurjerių paslaugomis naudojasi tiek verslo subjektai, tiek ir privatūs asmenys. Verslui siūlomas specialus kurjerių paslaugos Europoje paketas. Yra kurjerių tarnybų, teikiančių ne tik siuntų priėmimo bei pristatymo, bet ir logistikos, ekspedijavimo paslaugas, įvairias transporto rūšis. Privatūs asmenys, taip pat ir Lietuvoje, pastaruoju metu vis aktyviau prekes užsisako internetu, kone iš viso pasaulio – taip skatina elgtis noras taupyti pinigus bei laiką, įsigyti kokybiškų prekių. Jų pristatymas nekelia jokių kliūčių, kai kurjerių paslaugos Europoje tinklas veikia sklandžiai tarsi laikrodis. Patogu, kad galima pasirinkti siuntos pristatymo greičio lygį. Ekstra atvejams numatytas „ekspress“ lygis: siunta gali būti nugabenta į bet kurią Europos šalį per vieną ar dvi darbo dienas.

Lietuvos keliuose daugiausia rieda mikroautobusai, paženklinti tokių stambių tarptautinių kompanijų, kaip DHL, DPD logotipais. Daugiau Baltijos šalyse atpažįstamas „Venipak“ ženklas. Yra ir daugiau kurjerių paslaugos teikėjų, jų ratas per pastarąjį dešimtmetį gerokai išaugo. Ekspertų manymu, kurjerių transportas Lietuvoje dar turėtų plėstis.

Panašūs straipsniai

 

Tags: ,
Prenumeruoti sklaidos kanalą šiaim įrašui

Vienas atsakymas

Pranešimai/Citatos

Jūsų komentaras