Krovinių vagystės – mitas ar tiesa

Krovinių vagystės – mitas ar tiesa

Vežėjų bendruomenę šiurpina nuolat pasikartojančios vilkikų, puspriekabių su kroviniais vagystės. Vien spalio mėnesį Lietuvoje buvo paskelbti bent keli tokie atvejai. Mėnesio viduryje pasienyje su Lenkija buvo sustabdyti du vilkikai su puspriekabėmis šaldytuvais, pilnais šaldytos mėsos. Kaip paaiškėjo, vilkikai su visu kroviniu buvo pavogti Danijoje.

Krovinių gabenimas, deja, yra susijęs su vagysčių pavojumi. Materialinės vertybės transportavimo metu yra lengviau mažiau apsaugotos, todėl vilioja nusikaltėlius. Siekdami užgrobti krovinius, jie taiko įvairias schemas – jos yra žinomos ir kriminalistams, ir vežėjams. Vieni savo juodą darbą atlieka nutaikę trumpas akimirkas, kai vairuotojai būna mažiau budrūs, ilsisi. Kiti veikia prisidengę fiktyvios transporto įmonės ar realios įmonės vogtu vardu, grobį išsirenka panaršę mažiau apsaugotose krovinių biržose.

Krovinių vagystė aplenkia tas įmones, kuriose kiekvienas darbuotojas suvokia atsakomybę ir saugiklius, kurie padeda išvengti panašių incidentų. Saugiklių bendras vardiklis yra vienas: atsargumas. Atsargumas būtinas tiek vairuotojui visos kelionės metu, tiek ir ekspeditoriui, kuris krovinį patiki vežėjui.

Tačiau kiek tiesos ir kiek mitų apie krovinių vagystes yra susiję su krovinių biržomis? Atsakymas nevienarekšmis.

Pirmiausia, rekomenduotina įvertinti pačios krovinių biržos saugumą. Jeigu biržos klientu galite tapti per penkias minutes, jos klientu gali tapti bet kas. Gerai, jeigu krovinių birža, kaip TimoCom, taiko praktiką patikrinti visus būtinus naujų klientų dokumentus, o patekti į biržos sistemą ir ja naudotis galima tik įdiegus saugumo programinę įrangą. TimoCom, be to, vartotojams rekomenduoja būti budriems ir atidžiai tikrinti informaciją: įsitinkinti, kad pervežimo sutartyje verslo partneris nurodė tuos pačius kontaktinius duomenis, kaip ir TC Profile®, ar jis iš tiesų yra biržos klientas (tereikia paprašyti, kad jis atsiųstų elektroninį laišką tiesiog iš pasirinkto pasiūlymo). Abejojant dėl verslo partnerio, visais su saugumu susijusiais klausimais į TimoCom siūloma kreiptis karštosios linijos telefonu.

Panašūs straipsniai

Ar saugu naudotis krovinių ir transporto biržomis?

Pasienyje su Lenkija sulaikyti, įtariama, Danijoje pavogti vilkikai ir puspriekabės su šaldyta mėsa

Tags: ,