Krovinių siuntėjai transportavimo rinkoje

Krovinių siuntėjai transportavimo rinkoje

Krovinių siuntėjai transportavimo rinkoje

Tiek vežėjai, tiek ir ekspeditoriai yra glaudžiai susiję su pramonės ir prekybos sektoriaus dalyviais. Juk tai yra pagrindiniai „darbdaviai“, krovinių siuntėjai. „Henkel“, „Procter&Gambel“,  „Samsnung“, „LG“, „Sony“ ir kiti gamintojai Europoje savo ruožtu taip pat neišsiverčia be transportavimo verslo atstovų pagalbos. Jie užtikrina, kad pagamintos prekės būtų saugiai ir operatyviai pristatytos vartotojui.

Pramonės ir prekybos įmonės Europoje vis dažniau atsisako nuosavų transportų parkų. Pervežimai tiesiogiai nesusiję su pagrindine jų veikla, reikalauja nuolatinių investicijų ir specifinių žinių, todėl paprasčiau šią funkciją peradresuoti tos srities profesionalams. Krovinių siuntėjų ir vežėjų santykius padeda reguliuoti CMR konvencija. Siuntėjas privalo tinkamai paruošti krovinį – supakuoti, paženklinti (nebent šalys susitartų kitaip), taip pat vežėją aprūpinti visais dokumentais bei informacija, kuri yra svarbi, kad krovinys gavėjui būtų pristatytas saugiai ir laiku.

Verslo partneriams rasti vieniems kitus ir sudaryti abiem šalims naudingą sandorį šiandien padeda ne tik įprasti tiesioginiai kontaktai, bet ir tokia moderni priemonė, kaip virtualūs krovinių pervežimo konkursai.

Štai pavyzdys, kaip paprasta gamintojams ir vežėjams bendradarbiauti pasitelkiant naujausias informacines technologijas. „La Martiniquaise“ kompanija Prancūzijoje yra viena didžiausių alkoholinių gėrimų gamintojų, turi 18 gamyklų ir 15 dukterinių įmonių. Naują partnerį produkcijai pervežti kompanija rado pasinaudodama „TimoCom“ transporto konkursų skelbimo programą TC eBid®. Skelbimų platformoje patalpintą siūlymą pastebėjo ir elektroniniu būdu su gamintoju susisiekė transporto biržos vartotoja – transporto įmonė „Hinterland“. Šalys netrukus sulygo dėl transportavimo sąlygų ir sudarė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį. Taip prasidėjo abiem pusėms naudinga partnerystė. Šalys pripažįsta, jog dalyvavimas konkursų skelbimo platformoje jų verslui suteikė naujų galimybių.

Panašūs straipsniai
Ilgalaikės sutartys leidžia ramiau miegoti
Ekspeditorius – krovinių siuntėjo ir vežėjo tarpininkas
Transporto sektorius – ekonomikos barometras
 

 

 

Tags: , ,
Prenumeruoti sklaidos kanalą šiaim įrašui

Vienas atsakymas

Pranešimai/Citatos

Jūsų komentaras