Krovinių gabenimas į Norvegiją: kas keičiasi šiemet?

Krovinių gabenimas į Norvegiją: kas keičiasi šiemet?

Krovinių gabenimas į Norvegiją: kas keičiasi šiemet?

Nemažai Lietuvos įmonių jau ne vienerius metus dirba Skandinavijos rinkose. Viena iš populiariausių krypčių – krovinių gabenimas į Norvegiją. Tie, kurie krovinius į šią šalį transportuoja ne pirmą sezoną, žino, kad šios šalies pareigūnai itin griežtai žiūri į netinkamą žieminių padangų eksploatavimą. Nuo šių metų keičiasi žieminių padangų naudojimo taisyklės visoms transporto priemonėms, kurių svoris yra didesnis nei 3,5 t.

Visos transporto priemonės turi turėti sniego grandines, pritaikytas pagal ratų dydį. Jei vilkiko ar puspriekabės padangos nepritaikytos pagal sezoną, tai skiriama 750 Norvegijos kronų bauda. Pagal naujus reikalavimus sunkvežimis, neturintis priekabos, turi turėti bent tris poras grandinių, o puspriekabė – dar bent septynias poras. Labai svarbu atsižvelgti ir į protektoriaus gylį. Mažiausias leidžiamas gylis – 5 mm (kai reikalavimas važinėti su žieminėmis padangomis dar negalioja, tuomet protektoriaus gylis gali būti 1,6 mm).

Nepaisant įvairių ribojimų, dirbti vienoje iš turtingiausių pasaulio rinkų (BVP apie 260, 000 Lt/vienam gyventojui; pagal šį rodiklį Norvegijai tenka 3-4 vieta pasaulyje), norėtų kone kiekviena Lietuvos logistikos bendrovė. Visgi tam neretai sutrukdo lietuviškas mentalitetas – suprasti Šiaurės šalių kultūrą, verslo organizavimo modelius bei pagrindinius ekonomikos principus – nėra lengva. Džiugina ir skatina tai, kad mūsų šalies eksportas į Norvegiją kasmet auga po maždaug 10 proc. Galimybių Lietuvos logistikos rinkos atstovams gana daug: statybos sektorius atveria nemažai pasiūlymų – reikalingos įrangos, statybos reikmenų pervežimo paslaugos. Šioje srityje stipriai konkuruoja Lenkijos ir Latvijos vežėjai, mat verslo partnerius Norvegijoje rasti nėra sunku, kartais užtenka interneto (verslo partnerių paieška: oficialus prekybos ir eksporto portalas –  http://www.nortrade.com).

Panašūs straipsniai:

 

Tags: ,

Jūsų komentaras