Kas skatina vežėjus įsigyti labiau aplinką tausojančius automobilius?

Kas skatina vežėjus įsigyti labiau aplinką tausojančius automobilius?

Kas skatina vežėjus įsigyti labiau aplinką tausojančius automobilius?

Apie sunkiasvorių transporto priemonių valdytojų mokamus kelių mokesčius rinkoje diskutuojama nuolat. Pagrindinė šiuose debatuose iškylanti mintis yra ta, kad mokesčiai didinami nuolat ir tai gerokai apsunkina konkuravimą rinkoje, mažina pelno dalį.

Naujausia žinia šia tema atkeliavo iš Europos Komisijos. Ji gegužės pradžioje prakalbo apie tai, kad kuo naujesni ir kuo mažiau aplinką teršiantys vilkikai, tuo mažesni mokesčiai už kelius turėtų būti taikomi.

Nors ši idėja dar nespėjo įgauti realios išraiškos, vis dėlto jau dabar aišku, kad tai vežėjų naujas galvos skausmas – nors jie stengiasi nuolat atnaujinti savo autotransporto parką, tačiau ne paslaptis, kad senesnių vilkikų keliuose vis dar pasitaiko gana dažnai. Jų išmetamas anglies dvideginis gerokai prisideda prie klimato atšilimo ir oro užterštumo didinimo. Juk  kone trečdalį viso anglies dvideginio keliuose išmeta būtent vilkikai.

Taigi, tampa aišku, kad greitu metu kelių mokesčių dydis bus nustatomas remiantis keliais pagrindiniais kriterijais – emisijų skaičiavimais ir atsižvelgimu į konkrečios transporto priemonės technines charakteristikas, susijusias su poveikiu aplinkai.

Rekomenduojame
Požiūris į racionalų vairavimą pasikeitė iš esmės
Į vilkikų servisą investuota 2 mln. eurų
Netoli Vilniaus kuriamas gamybos ir logistikos parkas

Tags: ,

Jūsų komentaras