Kas Lietuvos keliuose bus kitaip?

 Kas Lietuvos keliuose bus kitaip?

Kas Lietuvos keliuose bus kitaip?

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai įsigaliojo nuo liepos 1 d. Daugiausiai diskusijų šios pataisos sukėlė dviratininkams, mat pagal naująją tvarką pastarieji tamsiu paros metu, norėdami važinėti keliais, privalo dėvėti šviesą atspindinčias liemenes. Atitinkamai turi būti paruoštos ir jų transporto priemonės: dviračio priekyje turi degti baltos, o gale – raudonos šviesos žibintai.
Griežtinamos ir sankcijos dėl vairavimo išgėrus. Taksi automobilių ir motociklų vairuotojai savo kraujyje privalės turėti ne didesnę kaip 0,2 promilės alkoholio koncentraciją. Tai labai minimali riba, nes iki šiol tokios normos galiojo tik tiems vairuotojams, kurių vairavimo stažas yra mažesnis nei dveji metai ir toms transporto priemonėms, kurių maksimali leidžiama masė didesnė negu 3,5 t ir turinčioms daugiau kaip 9 sėdimas vietas.
Nuo šiol bus paprasčiau pasirengti ir teorijos egzaminui – galima bus mokytis savarankiškai ir ateiti tik egzamino dieną. Tam nebus būtina turėti netgi viduriniojo išsilavinimo.
Dar viena džiugi žinia transporto priemonių valdytojams yra ta, kad jie patys elektroniniu būdu galės sustabdyti transporto priemonės registraciją. Tai bus nesunku padaryti prisijungus prie „Regitros“ paslaugų portalo.
Naujieji pokyčiai labiausiai orientuoti į eismo saugumą ir biurokratinių procedūrų supaprastinimą bei pagreitinimą.

Rekomenduojami straipsniai
Ar sunkvežimių stovėjimo aikštelės iš tikrųjų yra saugios?
Pabaltijo keliuose – grėsmės
Didžiausios Lietuvos transporto įmonės

Tags: , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras