Išmaniosios technologijos kovos su šešėliu: kaip tai palies logistiką?

Išmaniosios technologijos kovos su šešėliu: kaip tai palies logistiką?

Išmaniosios technologijos kovos su šešėliu: kaip tai palies logistiką?

Politikai pažadėjo iš šešėlio ištraukti milijardą litų, tačiau nesėkmingai. Dabar į kovą su mokesčių vengimu bus pasitelkta 24 mln. eurų kainuosianti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) išmanioji mokesčių administravimo sistema (i.MAS).

Audito bendrovės „Added Value“ vadovas A. Vainoras sako, kad iki šiol mokesčių administravimo sistemai išmanumo smarkiai trūko, o sprendimas diegti inovacijas sistemoje buvo būtinas, nors ir pavėluotas. Pagrindinis naujos VMI sistemos privalumas yra suteikiama galimybė mokesčių inspektoriams beveik realiu laiku matyti visas įmonių išrašomas ir priimamas PVM sąskaitas faktūras bei važtaraščius.

Tam pasiekti yra numatoma įdiegti išmaniuosius kasos aparatus su interneto prieiga, popierinius važtaraščius visiškai modernizuoti ir pakeisti elektroniniais. PVM sąskaitų faktūrų registre rinkti informaciją apie visas išrašytas ir priimtas PVM sąskaitas faktūras, taip pat įtraukti ir supaprastintas PVM sąskaitas faktūras. Tokia tvarka vežėjams nelabai patinka, nes logistikoje dar likę labai daug „popierinio“ darbo.

Vis dėlto yra pripažįstama, jog naujos mokesčių prievolės daugeliui kompanijų pareikalaus naujų investicijų į išmaniąsias informacinių technologijų sistemas – būtent tai labiausiai ir gąsdina Lietuvos logistikos rinką.

Rekomenduojame
Palengvinta tachografų kortelių išdavimo tvarka
Kas lemia degalų kainą?
TimoCom sujungia krovinių biržą ir sekimo platformą

Tags: , ,

Jūsų komentaras