Įsitikinkite, kad jums siūlosi patikimi vežėjai

Kiekvieną mėnesį, kiekvieną savaitę kriminalinių įvykių suvestinėse būna įvykių, susijusių su krovininiais vilkikais: krovinių vagystėmis, kontrabanda, už vairo sulaikytais neblaiviais vairuotojais. Užsakovai nukenčia visais atvejais, net ir tuomet, kai krovinys ne prarandamas, o pareigūnų kažkuriam laikui tik sulaikomas. Jiems tenka skaudžiai įsitikinti: taupus moka du kartus.

Šią vasarą sulaikyti net keli vilkikai, kuriais buvo gabenami narkotikai. Jungtinėje Karalystėje įkliuvo vairuotojas iš Lietuvos, gabenęs 3 kg kokaino. Tai palyginti „smulkmena“, metanti šešėlį ir ant įmonės, kurioje dirbo šis vairuotojas, vardo. Tiesa, pradėję vynioti nučiupto siūlo galą, kai kada tyrėjai išvynioja ištisą nusikalstamos grupuotės, užsiimančios narkotikų kontrabanda, kamuolį.

Ne paslaptis, kad tranzitu per Lietuvą Rusijos link driekiasi ne viena kvaišalų kontrabandos gija. Neseniai tyrėjams pavyko išaiškinti dvi tarptautinio krovinių pervežimo įmones, kurios buvo įsteigtos specialiai narkotikams gabenti. Kokainas, amfetaminas, marihuana, hašišas iš Nyderlandų buvo gabenamas užmaskavus legaliomis prekėmis. Sulaikyti penki su šia nusikalstama veikla susiję asmenys. Praėjusių metų pabaigoje demaskuota viena Trakų rajone registruota transporto įmonė, kuri iš Nyderlandų gabendavo hašišą ir marihuaną, Lietuvoje dar pridėdavo kokaino, amfetamino ir, prisidengę legaliu kroviniu, dalimis transportuodavo į Rusiją.

Pažintis su panašiais vežėjais atsirūgsta ilgam. Juk nė vienas ekspeditorius ar verslininkas, patikėdamas gabenti savo krovinį, anksčiau su nusikalstamu pasauliu nebuvo susidūręs ir tokio įžūlumo nesitikėjo. Dar gerai, jeigu krovinį pavyksta atgauti. Tačiau antrą kartą pamokos kartoti paprastai neprireikia.

Patikimų vežėjų pasirinkimas – aktuali tema. Interneto pokalbių svetainėse ir pabendravus su patyrusiais specialistais galima išgirsti įvairių naudingų patarimų, kaip atpažinti patikimą vežėją. Be kitų, yra ir pastebėjimas, kad rimtose krovinių ir transporto biržose įvairios fiktyvios ir įtartinos vežėjų įmonės nesiskelbia – jos ten tiesiog neprasmunka. Norint įstoti į solidų vežėjų ir ekspeditorių klubą, būtina įrodyti savo veiklos skaidrumą, patikimumą.

Panašūs straipsniai:

Lengvieji krovininiai – vieni paklausiausių

Pavojingų krovinių pervežimas: aukščiausio lygio atsakomybė

 

Tags: , , ,