Ar vežėjams pavyks gauti pinigų iš IRU?

Lietuvoje jau kurį laiką buvo kalbama apie tai, kad Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU dėl išaiškintos pinigų „užlaikymo“ schemos, susijusios su mokėjimais už TIR knygeles, turi grąžinti Lietuvos vežėjų asociacijai „Linava“ daugiau kaip tris milijonus eurų.

Šią „pinigų nutekinimo“ į ofšorines zonas schemą atskleidė buvęs IRU darbuotojas. Jis kreipėsi į Šveicarijos teismą, prašydamas ištirti esamą situaciją IRU. Šiuo metu procesas vis dar vyksta, tačiau IRU jau ėmėsi aktyvaus komunikacijos plano su visomis IRU priklausančiomis organizacijomis.

Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija „Linava“ yra gavusi oficialų laišką iš IRU, kuriame prašoma pateikti sprendimą dėl susitaikymo. Tokiu atveju asociacija „Linava“ nebeturėtų pretenzijų dėl paaiškėjusių galimai nelegalių veiklų ir gautų numatytas išmokas.

„Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, būdamas ir IRU prezidiumo narys, negali komentuoti vidinių dalykų dėl pasirašytos konfidencialumo sutarties, bet jis patvirtina, kad asociacija dar turi maždaug metus apsvarstyti pasiūlymą ir kartu su savo nariais priimti geriausią sprendimą.

Rekomenduojame
Didėja TIR knygelių išdavimai
Kas gabens TIR knygeles?
TIR sistemos atnaujinimas Rusijoje vežėjus ir džiugina, ir gąsdina

Tags: ,

Jūsų komentaras