Gerai, kai be jokių netikėtumų

Krovinių pervežimas Europoje

Netikėtumų nepageidauja abi pusės – tiek krovinio siuntėjas, tiek ir vežėjas. Sandorio dalyviai netikėtumus suvokia šiek tiek skirtingai: užsakovui yra svarbiausia krovinio saugumas ir pristatymo punktualumas, o krovinių transportavimo įmonei, be to, rūpi ir krovinių pervežimo rentabilumas.

Kiek krovinių rūšių, tiek ir skirtingų niuansų. Savitą specifiką turi perkraustymo paslauga: vietiniai ir tarptautiniai, privačių asmenų ir biurų perkraustymai. Norint išvengti nemalonių netikėtumų gabenant krovinį, parengiamieji organizaciniai darbai pradedami gerokai iš anksto, ypač tarptautinių pervežimų atveju – jau prieš kelis mėnesius iki perkraustymo. Paslaugos teikėjas užsakovą ne tik konsultuoja, bet ir dažnai siūlo papildomų paslaugų – pakavimo, dokumentų tvarkymo, sandėliavimo ir pan. Kitokia yra vertingų prekių pervežimo, negabaritinių ar kt. krovinių gabenimo specifika. Kiekvienas atvejis yra išskirtinis, ir kvalifikuoti transporto vadybininkai turi kruopščiai suplanuoti visas transportavimo smulkmenas: optimalų maršrutą, formalumų derinimą, apskaitą ir stebėjimą bei kt.

Pilnų krovinių transportavimas yra paprastesnis: transporto priemonė apkraunama optimaliai, krovinys užsakovui pristatomas greičiau, tiesiog „į kiemą“. Tačiau, siuntoms mažėjant, pastaruoju metu vis populiaresni ir perspektyvūs yra daliniai kroviniai, kai nedidelės apimties siuntos komplektuojamos iš kelių skirtingų vietų – kroviniai konsoliduojami. Dalinių krovinių transportavimas parankus ir abiem pusėms – tiek vežėjui, tiek ir siuntėjui, mat leidžia sumažinti pervežimo išlaidas.

Dalinių krovinių pervežimo atveju gabenimo grandyje dalyvauja daugiau suinteresuotų šalių. Patirtis rodo, kad šiandieninis logistikos paslaugos lygis yra pakankamai aukštas, kad krovinio transportavimo kelyje būtų išvengta kokių netikėtumų. Transportavimo įmonėms į pagalbą ateina rimtas partneris – laisvų krovinių birža. Su ja krovinių pervežimas Europoje tampa nepalyginti sklandesnis.

Tags: , , , , ,

Jūsų komentaras