Degalinių savininkai – prieš „Via Baltica“

Degalinių savininkai – prieš „Via Baltica“

Degalinių savininkai – prieš „Via Baltica“

Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskelbus, kad rekonstruojamoje kelio „Via Baltica“ atkarpoje nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos nuvažiavimai į degalines bus ne tiesioginiai, o tik jungiamaisiais keliais, kilo degalinių savininkų nepasitenkinimas.

Verslininkai pirmiausia baiminasi, kad po „Via Baltica“ rekonstrukcijos vairuotojai rinksis ne Lietuvos, o Lenkijos degalines. Jų nuomone, dėl jungiamųjų kelių gali kilti spūstys, nes jais važiuos ne tik sunkiasvoris transportas, bet ir vietiniai gyventojai. Tuo tarpu direkcijos atstovai teigia, kad kitu atveju nebus galima pasiekti maksimalaus leistino greičio (130 kilometrų per valandą). Be to, nuvažiavimo keliai bus tiesiami tik kas penkis kilometrus.

Planuojama, kad 300 mln. vertės projekto rangos darbai prasidės 2021 metais, kai numatyta baigti žemės paėmimo procedūras ir bus pasirinkti rangovai. Darbų pabaiga planuojama 2025 metais, tačiau Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis mano, kad dėl beprecedenčių ginčų su degalinių savininkais projekto pabaiga gali nusikelti.

Be jau šiuo metu veikiančių ar statomų 16 degalinių, 40 kilometrų automagistralės „Via Baltica“ atkarpoje Kalvarijų ir Marijampolės savivaldybėse suplanuotos dar 29 degalinės.

 

 

Tags: ,

Jūsų komentaras