Darbuotojų nuoma logistikos įmonėse: privalumai ir trūkumai

Darbuotojų nuoma logistikos įmonėse: privalumai ir trūkumai

Darbuotojų nuoma logistikos įmonėse: privalumai ir trūkumai

Darbuotojų nuomos klausimas logistikos įmonėse vis dar yra apgaubtas mistikos skraiste, mat skirtingos institucijos savaip traktuoja teisės aktus, o transporto bendrovių atstovai vienareikšmiškai tvirtina, kad darbuotojų nuoma – itin veiksmingas ir jų verslui reikalingas dalykas.

Mat darbuotojų nuoma leidžia ne tik sumažinti veiklos sąnaudas, bet ir efektyviai padeda išspręsti kilusias darbuotojų trūkumo problemas, kai krovinių srautai įgauna pagreitį.

Valstybinė kelių transporto inspekcija (VKTI) šiuo klausimu išlieka pati kategoriškiausia. Anot jos, ši veikla yra neteisėta, atsižvelgiant į teisės aktus. Pagrindiniai argumentai šioje barikadų pusėje – tik vežėjui, įdarbinusiam vairuotoją, yra suteikiamas vairuotojo liudijimas, kurį būtina pateikti kontrolės metu. Vairuotojas, kuris yra nuomojamas, bet nėra įdarbintas įmonėje, tokio liudijimo gauti negali.

Advokatai šioje situacijoje turi savo poziciją ir teisės aktus skaito lanksčiau – nuomoto vairuotojo darbą reglamentuoja ES direktyva 2008/104/EB. Joje, pasak teisininkų, nėra draudimų dėl darbuotojų nuomos. Kol kas neaišku, kas teisus, bet diskusijos netyla, tačiau prie bendros nuomonės kol kas nėra prieita.

Rekomenduojame
Krovinių siuntėjai transportavimo rinkoje
Gerai, kai be jokių netikėtumų
Ekspeditorius – krovinių siuntėjo ir vežėjo tarpininkas

Tags: , , ,
Prenumeruoti sklaidos kanalą šiaim įrašui

Vienas atsakymas

Pranešimai/Citatos

Jūsų komentaras